Results

Saturday 31 October 2015

Premier Division

14:30
Morley Borough
20 - 18 Full time
Upton
14:30
West Bowling
52 - 20 Full time
Queens

Championship Division

14:30
Mirfield Stags
54 - 24 Full time
Odsal Sedbergh
14:30
Queensbury
24 - 12 Full time
King Cross Park
14:30
West Leeds
62 - 14 Full time
Brotherton Bulldogs

Division One

14:30
Dalton
10 - 12 Full time
Sharlston Rovers
14:30
Hunslet Club Parkside
22 - 18 Full time
Boothtown Terriers
14:30
Siddal
18 - 17 Full time
Lindley Swifts
14:30
St Josephs
0 - 16 Full time
Underbank Rangers
14:30
Victoria Rangers
34 - 6 Full time
Ossett Trinity

Division Two

14:30
Cutsyke Raiders
80 - 18 Full time
Woodhouse Warriors
14:30
Eastmoor Dragons
6 - 22 Full time
CK Vikings
14:30
Ovenden
40 - 20 Full time
West Craven Warriors
14:30
Selby Warriors
34 - 24 Full time
Wyke

Division Three East

14:30
Crigglestone All Blacks
24 - 24 Full time
Farnley Falcons
14:30
Dearne Valley Bulldogs
28 - 48 Full time
Halton Moor Storm
14:30
Methley Royals
38 - 42 Full time
Hanging Heaton
14:30
Whinmoor Warriors
18 - 6 Full time
Kinsley Raiders

Division Three West

14:30
Brighouse Rangers
42 - 6 Full time
West Bowling A
14:30
Clayton
28 - 6 Full time
Queensbury A
14:30
Emley Moor
24 - 44 Full time
Hollinwood
14:30
Higginshaw
34 - 14 Full time
Worth Village

Division Four East

14:30
Allerton Bywater A
0 - 48 Full time
Doncaster Toll Bar A
14:30
Beeston Broncos
25 - 36 Full time
Leeds Underdogs
14:30
Sherburn Bears
vs
Moorends Thorne Marauders
14:30
Swillington
29 - 34 Full time
Drighlington
14:30
Wortley Dragons
12 - 30 Full time
East Leeds

Division Four West

14:30
Birkenshaw
35 - 18 Full time
Meltham All Blacks
14:30
Boothtown Terriers A
18 - 30 Full time
Mirfield Stags A
14:30
Cowling Harlequins
6 - 22 Full time
Silsden
14:30
Greetland All Rounders A
vs
Queensbury B
14:30
King Cross Park A
16 - 36 Full time
Illingworth

Saturday 24 October 2015

Andrew Bennett Memorial Trophy 2015/16 - Round One

14:30
Kinsley Raiders
6 - 28 Full time
Brighouse Rangers
14:30
Victoria Rangers A
18 - 0 Full time
Methley Royals
14:30
Woodhouse Warriors
28 - 4 Full time
Crigglestone All Blacks

Pennine Presidents Cup 2015/16 - Round One

14:30
Morley Borough
50 - 4 Full time
Dalton
14:30
Sharlston Rovers
62 - 16 Full time
Lindley Swifts
14:30
West Bowling
32 - 6 Full time
Boothtown Terriers
14:30
West Leeds
4 - 78 Full time
Fryston Warriors

Championship Division

14:30
Allerton Bywater
vs
Queensbury
14:30
King Cross Park
14 - 30 Full time
Mirfield Stags
14:30
New Earswick All Blacks
42 - 10 Full time
Odsal Sedbergh

Division One

14:30
Ossett Trinity
22 - 12 Full time
Hunslet Club Parkside
14:30
St Josephs
8 - 24 Full time
Siddal
13:00
Victoria Rangers
21 - 10 Full time
Underbank Rangers

Division Two

14:30
vs
14:30
CK Vikings
23 - 22 Full time
Wyke
14:30
Cutsyke Raiders
34 - 34 Full time
Ovenden
14:30
West Craven Warriors
23 - 30 Full time
Selby Warriors

Division Three East

14:30
Farnley Falcons
10 - 42 Full time
Whinmoor Warriors
14:30
Halton Moor Storm
30 - 24 Full time
Wakefield City

Division Three West

14:30
Clayton
38 - 6 Full time
West Bowling A
14:30
Higginshaw
38 - 12 Full time
Hollinwood
14:30
Queensbury A
34 - 16 Full time
Emley Moor
14:30
Worth Village
38 - 18 Full time
Newsome Panthers

Division Four East

14:30
Dewsbury Moor
10 - 28 Full time
Sherburn Bears
14:30
Drighlington
0 - 30 Full time
Wortley Dragons
14:30
East Leeds
68 - 6 Full time
Beeston Broncos
14:30
Leeds Underdogs
30 - 0 Full time
Allerton Bywater A
14:30
Moorends Thorne Marauders
vs
Swillington

Division Four West

14:30
Boothtown Terriers A
6 - 64 Full time
Illingworth
14:30
Greetland All Rounders A
20 - 38 Full time
King Cross Park A
14:30
Wyke A
54 - 12 Full time
Cowling Harlequins

Saturday 17 October 2015

Pennine Supplementary Cup 2015/16 - Round One

14:30
Allerton Bywater A
38 - 26 Full time
Drighlington
14:30
Cowling Harlequins
2 - 66 Full time
Doncaster Toll Bar A
14:30
Leeds Underdogs
6 - 52 Full time
Silsden
14:30
Swillington
20 - 18 Full time
Birkenshaw
14:30
Wortley Dragons
18 - 0 Full time
Dewsbury Moor
14:30
Wyke A
46 - 10 Full time
Boothtown Terriers A

Andrew Bennett Memorial Trophy 2015/16 - Round One

14:30
Eastmoor Dragons
28 - 12 Full time
Cutsyke Raiders
14:30
Wakefield City
40 - 18 Full time
Clayton
14:30
Whinmoor Warriors
38 - 46 Full time
Halton Moor Storm

BARLA Yorkshire Cup 2015/16 - Round One

14:00
Fryston Warriors
vs
York Locomotive
14:00
Lindley Swifts
vs
Crigglestone All Blacks
14:00
Queens
vs
North Hull Knights
14:00
Sharlston Rovers
vs
Methley Royals
14:00
Three Tuns
vs
West Bowling
14:00
Upton
vs
Hull Isberg
14:00
West Leeds
vs
Kinsley Raiders

Pennine Presidents Cup 2015/16 - Round One

14:30
Hunslet Club Parkside
32 - 6 Full time
Ossett Trinity
14:30
Mirfield Stags
16 - 24 Full time
Victoria Rangers
14:30
Queensbury
40 - 12 Full time
New Earswick All Blacks

Championship Division

14:30
Brotherton Bulldogs
P - P
King Cross Park

Division One

14:30
Boothtown Terriers
30 - 18 Full time
Underbank Rangers
14:30
Dalton
58 - 10 Full time
St Josephs

Division Two

14:30
Greetland All Rounders
22 - 24 Full time
Wyke
14:30
Selby Warriors
27 - 34 Full time
Ovenden
14:30
West Craven Warriors
30 - 0 Full time
Woodhouse Warriors

Division Three East

14:30
Farnley Falcons
48 - 12 Full time
Hanging Heaton

Division Three West

14:30
Emley Moor
20 - 40 Full time
Brighouse Rangers
14:30
West Bowling A
6 - 12 Full time
Queensbury A
14:30
Worth Village
48 - 16 Full time
Hollinwood

Division Four East

14:30
Moorends Thorne Marauders
vs
East Leeds

Division Four West

14:30
Illingworth
70 - 6 Full time
Mirfield Stags A
14:30
Meltham All Blacks
58 - 0 Full time
Greetland All Rounders A

Saturday 3 October 2015

Pennine Presidents Cup 2015/16 - Round One

14:30
Allerton Bywater
8 - 38 Full time
Underbank Rangers
14:30
King Cross Park
18 - 0 Full time
Brotherton Bulldogs
14:30
Upton
36 - 8 Full time
St Josephs

BARLA Yorkshire Cup 2015/16 - Preliminary Round

14:00
Batley Boys
28 - 40 Full time
West Bowling
14:00
Cottingham Tigers
0 - 30 Full time
Methley Royals
14:00
Drighlington
16 - 38 Full time
Lindley Swifts
14:00
Holderness Vikings
0 - 30 Full time
Hull Isberg
14:00
Kinsley Raiders
24 - 14 Full time
Stainland Stags
14:00
Myton Warriors
40 - 48 Full time
Fryston Warriors
14:00
Queens
44 - 16 Full time
Farnley Falcons

Andrew Bennett Memorial Trophy 2015/16 - Round One

14:30
Crofton Cougars
30 - 24 Full time
Hollinwood
14:30
Greetland All Rounders
26 - 12 Full time
Selby Warriors
14:30
Hanging Heaton
18 - 0 Full time
Emley Moor
14:30
Newsome Panthers
32 - 8 Full time
Dearne Valley Bulldogs
14:30
Odsal Sedbergh A
8 - 36 Full time
West Bowling A
14:30
Ovenden
18 - 0 Full time
CK Vikings
14:30
West Craven Warriors
36 - 26 Full time
Worth Village
14:30
Wyke
24 - 4 Full time
Queensbury A

BARLA Yorkshire Cup 2015/16 - Round One

14:00
Cutsyke Raiders
30 - 0 Full time
York Acorn
14:00
Doncaster Toll Bar
30 - 0 Full time
Dewsbury Moor
14:00
East Hull
54 - 12 Full time
Hull Dockers
14:00
Leeds Underdogs
26 - 58 Full time
Wakefield City
14:00
Mirfield Stags
0 - 30 Full time
Thornhill Trojans
14:00
Morley Borough
20 - 4 Full time
Hunslet Club Parkside
14:00
Queensbury
46 - 4 Full time
Ossett Trinity
14:00
Reckitts
34 - 28 Full time
New Earswick All Blacks
14:00
Whinmoor Warriors
86 - 22 Full time
Swillington

Pennine Supplementary Cup 2015/16 - Round One

14:30
Higginshaw
18 - 0 Full time
Mirfield Stags A
14:30
Sherburn Bears
42 - 10 Full time
Ryhill Hammers

Championship Division

14:30
West Leeds
24 - 35 Full time
Odsal Sedbergh

Division One

14:30
Sharlston Rovers
28 - 16 Full time
Siddal
14:30
Victoria Rangers
18 - 40 Full time
Boothtown Terriers

Division Three East

14:30
Crigglestone All Blacks
44 - 12 Full time
Halton Moor Storm

Division Three West

14:30
Clayton
26 - 48 Full time
Brighouse Rangers

Division Four East

14:30
Beeston Broncos
12 - 78 Full time
Doncaster Toll Bar A
14:30
East Leeds
P - P
Allerton Bywater A
14:30
Moorends Thorne Marauders
vs
Wortley Dragons

Division Four West

14:30
Boothtown Terriers A
30 - 0 Full time
Wyke A
14:30
Cowling Harlequins
30 - 0 Full time
Birkenshaw
14:30
Illingworth
30 - 0 Full time
Greetland All Rounders A
14:30
Meltham All Blacks
54 - 6 Full time
Silsden
14:30
Queensbury B
vs
King Cross Park A

Latest news

New Website
General New Website

The new website can be found here

Pennine Amateur League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe